Den ve znamení opravy auta

22. května 2012 v 18:20 | M@telloo
22.5.2012

Na přání několika čtenářů jsem doplnil jednotlivá data ke článkům, pro Vaši přehlednost.

Dnešní den byl zase velmi "náročný"... v uvozovkách proto, protože člověk, který celý den dře rukama to nepochopí a člověk, který se živí vlastní hubou mi dá za pravdu :-).
Ráno v osm jsme se Zdeňkem vyjeli do místní opravny aut. Zde to vypadá asi tak, že jsou dvě ulice nad sebou lemovány autodílnami a prodejnami autopotřeb, prostě něco jako automechanická čtvrť. Naším úkolem bylo nechat opravit naší pozvolna se rozpadávající se čtyřkolku Toyotu HILUX. Byla potřeba nechat slepit přední nárazník, seřídit kola, opravit mlhovky a pár dalších drobnůstek. Vše začalo příjezdem k náhodnému servisu, kde nás místní "müdür"(šéf) vřele přivítal. Když jsem mu sdělil naše trable ihned se jal volat několika "arkadašům"(kamarádům, tak si taky říká každý). Za nedlouho přišel jeden, který uměl slepovat plasty a tudíž opravit nárazník, za čtvrt hodiny přišel další, který zase uměl opravit světla, po něm další, který zase slepoval jiné vyčnívající kusy auta. Pak přišli asi další tři, ale ti jen čuměli, pili čaj a kouřili. Ten hlavní vedoucí ač měl na sobě špinavé montérky celou dobu jen stál, volal jiným dělníkům, bavil se s náma a vřele nás zásoboval čaji, vodou a cigaretami... Poté nám řekl, že oprava bude chvilku trvat, tak že máme navštívit jiného kolegu, který má krámek o kousek výš. Kolega byl velice sympatický turek, který do nás opět cpal výše uvedené místní "laskominy" a povídal o všem možném. Zajímavostí ovšem bylo, že měl nový Iphone i notebook avšak za celou dobu si k němu nikdo nepřišel nic koupit (prodával převodovky, oleje atp) To by mě osobně zajímalo jak se uživí... Automechanici okolo měli plné ruce práce, ale on tam celý den jen seděl a pil čaj... tohle je asi sen každého z nás "povalečů" :-) Mimochodem tento pán nám měl obstarat náhradní plasty do auta i ven, ale nic neměl. Ovšem gól byl v tom, že někam zavolal, chvilku klábosil a nakonec řekl, že nám je s arkadašem ukradne z jiný Toyoty a že až to bude mít, tak se ozve. Není to paráda?! :-D :-D Oprava se nakonec zdařila až na seřízení kol, které se budou muset nechat opravit v Ankaře. Za odměnu jsem mohl až na stavbu řídit. Jipíííjááájéééj!
Zítra nás ovšem čeká menší nepříjemnost, jelikož jdeme na policii zažádat o pracovní povolení a pokud nám ho nedají, tak ani nechci pomyslet na to, co by mělo nastat. Proto nejen mě, ale i veškerým kolegům držte palce, aby to dobře dopadlo a já mohl nadále pokračovat v deníčku.

Mějte hezký večer Váš M@telloo Dagoglu.

V mezičase mezi zevlováním a komunikováním jsem pořídil alespoň krátké video ze života místních koťat. :-)


Vivala Türkiye!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama