O muezínech, hadech a jiné zvířeně.

31. května 2012 v 16:26 | M@telloo
31.5.2012

Včerejší den mi nabídl změnu v pracovním režimu - cestu do Ankary, kde byla potřeba objednat nábytek do bytů, vyjednat cenu motorky pro šéfa a opravit ulomené zrcátko na Citroenu. Když napíšu, že ani jedna z těchto věcí neproběhla hladce, nebuďte překvapení... :-) Musel jsem vstávat velice brzy, kolem páté, v šest byl odjezd. Když jsem se v 5:45 vypotácel před hotel, ihned se mě ujal místní šéf kuchyně, který nás zdraví každé ráno stejnými pozdravy... Provádí to tak, že se vás ptá jak se máte, co děláte atp. a zároveň za vás i odpovídá, takže vám nezbejvá než se blbě smát. Hned mě posadil ke stolu před hotel a přinesl čaj, což bylo příjemné ovšem do doby, než šesti chlapům, kteří seděli o stůl vedle začal vykládat, že jsem cizinec a že fandím stejnému týmu jako on... Na to se strhla taková malá sláva po česku, jak říká pan Donutil, ihned jsem si musel přisednout k nim a jeden přes druhého se začali vyptávat. Já jsem plácal akorát nějaký nesrozumitelný věty, jelikož jsem ješta napůl spal. Asi si museli myslet, že jsem lehce labilní. :-) Co ovšem bylo velice zajímavé, když mi řekli, že jsou místní muezíni, kteří právě "dozpívali" a šli to spláchnout čajem. Fajn seznámení... :-) V Ankaře to bylo hezké, ale trochu dlouhé a když jsem se pak v pět odpoledne vracel na hotel, měl jsem toho plný brejle - doslova! A večer mě čekal fotbal s místními chlapy, se kterými jsem se zase seznámil při návštěvě místní lokanty. Když jsem přišel ke hřišti, kam mě dovedl jeden z nich, začala velká sláva po česku... Bylo jich tam asi 13 a já opět odpovídal na všechny strany, někteří dokonce nevěřili, že jsem cizinec a tak jsem se prokázal kopií pasu. Nejhezčí ovšem bylo, že za hvězdu jsem byl už před zápase, jelikož jsem si vzal brankářské rukavice a ty tu nemá jen tak někdo (:-D) Pak nastalo něco, co jsem nikdy nezažil, rozdělili se na dvy týmy a začali se o mě hádat. (kde jsou ty časy, když jsem na základce a později na střední patřil mezi takový ty poslední odpadlíky a učitelka ještě musela přemlouvat kapitány, aby si někoho z nás vzali do týmu). Nakonec jsem byl přidělen k týmu, kde byl i můj známý "objevitel" z hospody. A byla to dobrá volba. Vyhráli jsme 12:5! :-) Ještě podotknu, že mi dal góla kluk, který hrál uplně bosej, jelikož neměl na kopačky, zato patřil k nejlepším hráčům na hřišti.

Dnešní den by byl zase úplně jednotvárnej, kdyby nás nepřišel navštívit kamarád had, který se plazil v protisměru mé chůze, když jsem se vracel z oběda. Pěkný šok! Nakonec se nám ho podařilo vložit do papírové krabice a odnést do bezpečí.

Had se jmenuje Skvrnovka kočičí, naštěstí není jedovatý, ale při podráždění vás může nepříjemně kousnout.

Ještě si dovolím zveřejnit básničku, kterou mi zaslal kamarád, docela mě pobavila. Ještě jednou díky Looky!

Jdu s děravou helmou,
mám horečku pekelnou,
jsem chudý, jsem sláb, zaměstnán!
Hlava mě pálí
a vturecké dáli
se leskne a třpytí můj sen.

Kraj pod sněhem mlčí,
tam diety jsou píči,
tam zbytečně budeš mi psát.
Sám v dřevěné stavbě
sen o zlaté Hroudě :-)
já nechám se tisíckrát srát.

Severní Vítkovic je krutý,
počítej lásko má s tím.
K nohám ti dám dva tři šutry
nebo se vůbec nevrátím.

Tak zarůstám vousem
a turci už jdou sem,
už slyším je řvát blíž a blíž.
Už mají mou stopu,
už nevěří, že kopu
svůj site, a že stloukám tu kšeft.

Zde leží ten blázen,
chtěl elektrárnu a chtěl bazén
a opustil svou krásnou úřad práce.
Mám plechovej zadek
a pár tureckejch zvratek
a nad hrobem tři lajky z face :-)

Pro dnešek asi vše. Nebudu sem psát každý den, jelikož by se tu hromadily jen samé nesmysly, proto napíši vždy, když to bude stát za to. Jinak začínám vyučovat kolegy v práci základům Turečtiny a tak i sem budu dávat jednotlivé lekce, třeba se někomu budou hodit. Ještě připravuji slovníček základních slov, vět a pojmů... Snad Vám to k něčemu, někdy bude.
Mějte se fanfárově!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama