A tak tu žijeme my!

16. června 2012 v 11:54 | M@telloo
Víkend v Ankaře proběhl v rámci možností dobře, přes pracovní povinnosti, které mě čekaly přišla odměna a to poznat noční život v Ankaře. Do čtvrti Sakarya, které je centrem nočních radovánek, jsme byli s Tomem dovezeni taxíkem, jehož řidič nás dopředu varoval, abychom se opatrovali... Setkali jsme se s Iş Arkadaşkou, jejím přítelem a kamarádem (seznámení více než zajímavé, protože jeden z nich působil v Praze jako velvyslanec). Z paření nakonec nebylo nic, jelikož jsme po celém dni lítání a vyřizovaní měli nohy doslova přibité k zemi. Na dobrou náladu stačila dvě piva a zase zpět... ovšem příště to bude divočejší! :-)

11. června jsem zde oslavil přesně měsíc působení a jelikož horko začíná být takřka nesnesitelné, dal jsem se ostříhat... Stříhání nakonec proběhlo v pořádku, i když jsem se ho trochu bál. Jen holič měl trochu zděšení, jelikož několikrát zopakoval, že takhle dlouhé vlasy ještě nestříhal :-D

Jelikož začíná stěhování několika kolegů do bytů v Beypazari, začínají i trochu problém s dodavateli nábytku. Předevčírem měli stěhováci dovézt vybavení do dvou bytů. Vše bylo dohodnuto na 14:00... Nejdříve volali v šest večer, že za půl hodiny tam budou... OK! Nakonec zavolali v půl devátý s tím, že tam jako už půl hodiny na nás čekaj... Po našem příjezdu (Já, Zdeněk a Tomáš), kdy jsme všichni byli nadmíru nas...í, protože někdo se věnoval rodině, jiní už skoro spali.. nastal hezký cirkus. Já jsem stěhováky začal "pucovat" se slovy: "Co si to dovolujou", "Kde se flákali", "Co má tohle znamenat".. a jiné věci. Nejdříve jen tak lomily rukama a pak mi nakonec nejmladší z nich řekl, že od dvanácti nic nejedli... Co na to říct?... Zabít je málo... Ale jak se tu čím dál tím více používá... "Welcome in Turkey". Pro znalce snad postačí :-). Nakonec jsme se dohodli a všechno dobře dopadlo... dokonce mám na jednoho z nich číslo... takže kámoši na celej život :-D

Další horká novinka je, že od 1.7.2012 bych měl mít svůj vlastní byt! Firma se rozhodla pronajmout několik bytů v malém paneláku. Byt má asi 60m2, dva pokoje, dva balkony, koupelnu a kuchyň! Snad vše dobře dopadne a já vypadnu nadobro z hotelu! :-).

Dále se omlouvám všem, kterým jsme slíbil nahrání lekcí turečtiny. Bohužel jsou v práci nějaké problémy a dočasně máme zamezený přístup na pracoviště, tak nemohu pracovat ani na překladech, ani na lekcích. Doufejme, že se vše co nejdříve vyřeší.

A nakonec mám pro Vás ještě moji příhodu od zubaře. Jelikož jsem nějako zabudnul na zubní prohlídku v ČR a zde mne začal pobolívat zub a můj jazyk čím dál tím více dráždil zubní kámen, rozhodl jsem se překonat a navštívit místního zubaře. Ráno při snídani mě zase zdravil náš oblíbený "Nasilsiniz, iyimisiniz?!" a já se mu svěřil se svými problémy. Ihned se nabídl, že mě po snídani odvede k perfektnímu zubaři. Dali jsme si tedy sraz u recepce v hotelu. Recepční se ptal, kam razíme a po informaci, že jdeme k zubaři a ještě k tomu dotyčnému, doslova zmodral a sunul se pod pultík... Pak se naštěstí srovnal a začal máchat rukama a hulákat: "Ať vás to ani nenapadne, ten je hroznej, šílenej, příšernej!!!".... to jsem málem s sebou švihnul taky... "Restaurantér" se mě po chvilce přemýšlení optal, jestli bych tedy radši k zubaři či zubařce... Jistěže jsem volil zubařku a jak se nakonec ukázalo, byl to šťastný tah! Ordinace byla suprová, velmi podobná té naší, zubařka byla velmi rozumná a moderně vypadající žena, akorát sestřička byla zahalená... :-D Vyčistila mi hubu, oškrábala kámen a už mě nic nebolí! :-) Taková úleva!!!

P.S. Také jsem nějak polevil s focením, tak opět začnu. Stejně tak budu více chodit mezi lidi a Vás zásobovat novinkami a příhodami :-).

Děkuji za Vaší pozornost i dotazy a zprávy, které mi posíláte :-)

Hezký den Matelloo
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama