A život jde dál...

29. června 2012 v 21:00 | M@telloo
Tak zase po dlouhé době zdravím své čtenáře. Jelikož se stupňuje pracovní vytížení... na blog nezbývá čas. Za poslední dobu se mi však stalo několik zajímavých příhod, pořídil jsem dokonce i pár fotek. Tak se na to pojďme podívat! :-)
Naší pracovní skupinou zavládlo nadšení, protože bychom se měli již toto pondělí 2.7 stěhovat do nových bytů! Fotoreportáž pořídím až na místě :-). Každý bychom měli mít svůj vlastní byt o velikosti cca 60m2, kde bude ložnice, obývák, malá kuchyňka, předsíň, koupelna a dva balkony.
Další zajímavostí je pracovní vytížení některých turků. Byl jsem svědkem, když jsem obědval v jedné lokantě a kuchař u dönerů nestíhal. Zapískal tedy na nějakého kolemjdoucího "kamaráda", aby mu šel pomoct. Chlap mu pomohl připravit pět porcí jídla z kasy si vzal pět lir a odešel... :-D Nebo prodavačka ve zdejších potravinách. Jednou je za kasou, za půl hodiny zase vypisuje smlouvy na plynové bomby o krám vedle. Prý pendluje mezi těmito obchody jak se jí to zrovna hodí... tomu se říka totální nasazení! :-)
Naštěstí se stavba rozběhla v pořádku. Máme vyřízené všechny potřebné dokumenty a pokračujeme podle plánu. Soudruzi by z nás měli radost! V šestém roce naší pětiletky všechno bude!
Včera se mi ovšem stala velice nepříjemná věc. Když jsem jel do Ankary, abych zařídil pár věcí. Dostal jsem nefunkční GPSku, na což jsem přišel až před Ankarou, kdy jsem se chtěl řídit jejími instrukcemi. Tak se tedy moje cesta na office stala takřka nereálnou... v šestimilionovém městě... nic lepšího si nelze přát! Nakonec vůbec nevím jak, ale prostě jsem se objevil na místě... po hodině a půl bloudění. Pak jsem přijel pozdě na letiště pro Toma, který se vracel z dovolené a nakonec mi na dálnici cestou domů (v nepřiměřené rychlosti) rupla zadní guma u auta... Opravdu to nebylo nic příjemného... Naštěstí se nám podařilo zastavit u krajnice a začít řešit situaci, která se měla tak: V autě měl být klíč na povolení rezervy a dostání se k přihrádce s nářadím, která je zamčená v kufru. Nic bohužel v autě nebylo... takže jsme tam stáli jak blbci. Když jsme začli volat do servisu s kterým byla těžká domluva jelikož jsme nedokázali přesně popsat místo nehody... všude samá planina...!!! Naštěstí v tu chvíli přijeli policisté, kteří nám pomohli s tím, že v servisu nadiktovali naší pozici. Já se jich ještě do telefonu zeptal, jestli opravdu vědí, kde jsme. "Samozřejmě, samozřejmě, už jedeme za 10 - 20 minut tam budeme!"... mezitím policisté odjeli a my čekali. Po půl hodině nám volali ze servisu, že tam budou za 30 - 45 minut. To už se nás vzmohla lehká nervozita, a já se opět zeptal jestli vědí, kde jsme: "Tabı Tabı" (Jistě, jistě)... Mezitím u nás zastavil vytuněnej pežot 206 ve kterém seděl asi 30ti letý chlápek. Mezi nohama flašku od piva a v ruce cigáro... Vystoupil a po první slově jsem zjistil, že jedno pivo asi neměl... táhlo to z něj na sto honů. Zeptal se co se stalo, my mu ukázali náš problém. Ihned vytáhnul nářadíčko a během 15ti minut nám vyměnil komplet celé kolo. Bohužel s přibývajícími minutami a pobytem na sluníčku začal blábolit čím dál tím více a já mu už nerozumněl ani slovo. Jen jsem pochopil, že to není nikdo ze servisu a že zastavil jen tak sám od sebe. A jelikož se na nás servis uplně vysral (během opravy, kterou prováděl ten ožrala mi volali, že nevědí kde jsme a takový kecy, prostě se na to vyprdli a nepřijeli)... byly jsme zachráněni! Nakonec dostal 50 turků (500Kč) a odjel... Takoví lidé tu jsou... Závěrem. Včerejší den nebyl prostě vůbec vydařený a jak se tak zdá.. data s čísly 27., 28., jsou jedny nejhorší... A je v podstatě jedno co je za měsíc...
Hodně nepříjemný zážitek...
Zasedání ptačího parlamentu v Eskişehiru.
Mytí nohou před motlitbou - Eskişehir.
Pohoda policajtů... prostě si při práci zajdou do parku na čaj a cigárko...
Výhled 1
Výhled 2
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ironickájá Ironickájá | 1. července 2012 v 13:14 | Reagovat

S dovolením : 27,28,17 a 24.

2 Matelloo Matelloo | 1. července 2012 v 13:35 | Reagovat

Promiň zapomněl jsem... :-(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama