Únor 2013

VVV - představení všeho okolo...

18. února 2013 v 11:03 | M@telloo
Takže jelikož jde zatím vše podle plánu, tak připravuji veškeré podklady pro uskutečnění cesty... Upravil jsem mapu trasy.


Trasa bude mít cca 3000km. To vše musíme zvládnout za 8 dní. Vyrážíme 3.3 a návrat je plánován 10.3. 2013. Výběr věcí, které chceme navštívit: Kapadokie, Elbistan, hora Nemrut, Vanské Jezero, Ararat a Kangalské lázně. Samozřejmě toho bude určitě víc, ale chci také něktěré věci nechat náhodě. Toto bych označil za jakési vztyčné body a co bude dál... uvidíme sami. :-)

Na cestu jsem vybral auto Fiat Albea.
Sice se jedná o jednoduchý vůz, ale vzhledem k financím by měl stačit. Čepovat budeme plyn, tudíž nejlevnější palivo, které je v Turecku k dostání. Pojedeme celkem čtyři a výhodou bude střídání za volantem.
Co se týče noclehů. Přes kamaráda turka bychom mohli většinu nocí strávit v tzv. Učitelských domech, které jsou v každém větším městě a nocleh snad i se snídaní je k mání za skvělých 25 lir. Ovšem znám(e) turky... Čili shrnuto a podtrženo. Hlavní věci jsou připraveny, stejně jako můj tourplán a zbytek bude tak trochu PUNK. Ještě Vám představím náš tým, který tuto cestu absolvuje:

Matelloo - Vedoucí výpravy (teda spíš ten, kdo jí vymyslel...nic víc), tlumočník z Turečtiny a taky částečně průvodce.

Man Kan - Každá výprava by měla mít zástupce něžného pohlaví a jelikož Marťa splňuje všechny potřebné předpoklady, tak není potřeba dalších komentářů... :-) Bude to naše fotografka a utěšitelka v krušných chvílích.

Kdo jiný než Blake William. Zkušeností má na rozdávání a dokáže vymyslet strašný hovadiny, takže tenhle člověk je nepostradatelný ve všech směrech. :-)

A nakonec Nekiš, bratranec můj milovaný, fotograf, který se nerad fotí. Bude naším dvorním fotografem a dokumentaristou. A jelikož má základy medicíny, tak i lékař.

Tým je kompletní, nezbývá tedy než doladit zbytek věcí a za 13 dní vyrazit!

VVV aneb Velká Východní Výprava!

4. února 2013 v 9:59 | M@telloo
Sice s předstihem všech nejasností a jiných vlivů... ale rád bych Vám oznámil, že pokud budou hvězdy příznivy, Alláh milostivý a šéfové v práci neremcající, chtěl bych s přáteli, kteří se mě chystají začátkem března navštívit podniknout Výpravu po východním Turecku. Podle předběžných výpočtů cesta bude trvat 10 dní a trasa bude přes 3000 km. Většinu míst jsem již navštívil, ale deset let udělá své..
. Navštívení jednotlivých destinací napíšu později. Zatím přikládám mapu cesty. Pokud máte rady či jiné návrhy napište. Třeba se s některým z Vás bude možno potkat :-).

Cesta se ještě kvůli několika faktorům může změnit. Budu sledovat situaci v Sýrii, které se sice moc přibližovat nebudeme, ale jistota je jistota. 2. Dnům volna v práci a za 3. Finanční situaci všech zůčastněných.