Červen 2013

Haydi, haydi devam ediyoruz!

4. června 2013 v 14:06 | M@telloo
Tak jsem zase delší dobu na blog kašlal, ale ono taky nebylo o čem psát až teď. Česko a Turecko zase mají něco společného. Prahu a část republiky sužují povodně (upřímně jsem nečekal, že je to tak hrozný, až když jsem to viděl v televizi) a v Turecku zase vládnou nepokoje... Nevím co je horší, ale každopádně ač to zní asi trochu sobecky jsem rád, že jsem daleko od všeho... No a co u nás nového?... Na kempu jde život ve svých kolejích, které jsou často zmáčené alkoholem, elektrárna roste do výšky a krásy a nálada je střídavě oblačná.

Minulý týden jsme tu měl jednu super příhodu a to, když nám na kempu omdlela uklízečka. Po příjezdu mě do očí praštila věc první a to stabilizovaná poloha postiženého ala turka - uklízečku posadili do křesla a drželi, aby neupadla... Naštěstí po chvilce dorazila sanitka a chlapcům záchranářům se ji podařilo stabilizovat i když náš nový pan doktor, kterému je asi 190 let se šoural, že ho předlezli i slimáci, kteří se zrovna plazili kolem. O to větší "scéna" nastala po chvilce, když si doktor vymiňoval, že musí s nimi jet žena, protože oni se nesmí cizí holky dotknout, co kdyby se jim začala dusit a oni jí museli sundat tričko!!!... tohle mě rozlítilo natolik, že jsem se zeptal "co kdyby tam žádnou ženu neměli?".... odpověď "tak bychom jí nechali"... jo vážení čtenáři, takže buďte připraveni, že v Turecku Vás raději nechaj chcípnout, než aby na ženu sáhl cizí chlap, nebo naopak... Nakonec vše dobře dopadlo a uklízečka se odpoledne vrátila čilá. Nedalo mi to a tak jsem se zeptal, kolik denně vypije litrů vody? Odpověď, "že asi tak jednu skleničku u oběda"... v počasí, kdy je tu 40 stupňů ve stínu.... to snad ani nebudu komentovat a když jsem jí řekl, že musí vypít minimálně 2 litry, tvářila se, že to slyší poprvé v životě.

Další příhoda s touto uklízečkou. Všichni mají stejný plat. Akorát jednou se náš účetní seknul a omylem jí zaslal o 200 TeLat víc. Druhý den si dotyčná přišla stěžovat, že má moc peněz. Říkali jsme to ať to neřeší, že se nic nestane, ale ona řešila dál...kdyby byla ticho, tak by nikdo nidy nezjistil... ale tohle je holt jejich mentalita. Nejdřív řeší a až poté myslí. Představte, že by se to stalo někomu z nás. Kdo by se dobrovolně přiznal a ještě se tvářil uraženě? :-)

Ještě musím přidat jednu aktuální fotku. Včera jsme byli v Eskisehiru vyřizovat pracovní a pobytové povolení a před zdejším úřadem jsem šel do kolen. Toto je prosím vstup... a přijde Vám na tom něco divného? Ano? Pár schodů, vedle nájezd a hlavně, hlavně VÝTAH! Já bych tak rád potkal toho borce, který to projektoval, neb tohle je vrchol s prominutím demence. Ten výtah je tam pro to, jelikož někdo byl líný vysekat do zábradlí, které lemuje rampu, otvor pro případné vozíčkáře či kočárky. Na druhé straně schodiště je samozřejmě druhý, stejný výtah...


No a na závěr přidávám několik fotek z elektrárny a života na kempu.


Fotku jsem si vypůjčil od Tomáše. Je focea z hor lemující site a z velké dálky. Pro představu, jak stavba nyní vypadá.Noční focení jsem si nenechal ujít ač opět nejsem autorem fotek :-)


Do naší psí rodiny máme nový přírůstek - fenku Ninu. Krásný anatolák.


Zde je část psí rodiny s vůdcem Radkem (nejbližší)

A nakonec..... zase jsem podlehl nůžkám a tentokráte jsem si nechal vytvořit pankáčský číro, zde v plné své stojaté kráse s Tomem, který šel na skinheada...