Červenec 2013

...Aneb, jak tu ži...ži...ži...živoříme.

7. července 2013 v 18:54 | M@telloo
Mnoho z Vás se mě ptá, jak tu žiju, když odpovídám "na kempu" většina si asi představí karavany, stany atp... nooo nejste ani tak daleko od pravdy. Neb dnešní článek bude o našem životě na kempu... tedy spíše fotky a popisky k nim. Ještě nejste spokojeni s Vaším bydlením? Věřte, že po shlédnutí této parády budete... ale nebudu předbíhat. Tedy k věci.

Kemp je asi pro 36 lidí. Nyní je asi až na dva pokoje plně obsazený. Žije nás tu 32 chlapů a dvě ženy... tedy tento poměr netřeba komentovat... :-) Staří montážníci říkají, že je to nejlepší kemp na kterém při svých montážích bydleli. OK. Nevím, nemůžu posoudit... tohle je moje poprvé, ale věřme jim. Co je ovšem horší jsou základní potřeby a služby. Tedy:
Voda si teče jak chce a většinou, když se chcete osprchovat, tak neteče. Někdo říkal, že vstává ve tři ráno, aby se mohl osprchovat.
Internet. O tom nemá cenu mluvit. Funguje jen když tu nikdo není a večer je nemožný si pustit ani skype a nedejbože, že byste si chtěli pustit film po netu!!!
Elektřina. Bylo to horší, ale najdou se dny, kdy vypadává každých deset minut, jelikož jsme ve stavební oblasti a může si ho tu odpojit kdejakej pasáček ovcí...
Co se týká zábavy a Vašich otázek: "Co se tu dá dělat?" Rovnou odpovídám: "Nic!". Tedy nezbyde než přijít v pět z práce otevřít si pivo a lejt až do noci... druhý den to samý a takhle to jde každý den. Ve středu tedy máme povoleno jezdit na fotbal, ale to je 40km do města tam se hodinu honit za kulatým nesmyslem a 40km zpět. Tedy kvůli hodině fotbalu strávíte cca 2 hodiny na cestě po silnici, která vypadá, jak kdyby tu předevčírem skončila druhá světová. Pak tu tedy máme klub, kde je možnost televize, ping-pongu a fotbálku. Co jsem si všiml, tak televize tu všeho všudy baví asi tak 5 lidí (nejvíc narváno bylo na MS v hokeji), pinčes je ideální pro dva a o fotbálek kromě mé maličkosti nikdo nejeví zájem. Slibované hřiště na volejbal tu stále není a myslím si, že ani nebude. Dále. Máme tu obchod, který nabízí asi tento sortiment: jeden regál s gumovými botami, regál se sušenkami, regál s drogerií a chldničku na pití či zmrzlinu. Chleba je pryč hned ráno, pomazánky, sýry, ovoce a zelenina o tom si tu necháváme jen zdát. Vedle je hospoda, která nově otevřela. Vaří tam klasická turecká jídla, tedy döner, rýži, masové kuličky atp. což zní sice hezky, ale pan majitel pochopil, že tu má monopol a určil si tedy ceny, které jsou dvakrát vyšší než ve městě a člověk se z těch porcí stejně nenají. Co nám tedy zbývá... procházky?.... Na procházku se nedávno vydal můj spolubydlící Tom, ale zalíbil se zdejším divokým psům, kteří ho začali nahánět a mně nezbylo tedy nic jiného než mu jít naproti na pomoc s nožem a sekyrou v ruce... Co kdyby! :-) Tohle je jen stručný popis našeho (mého) "života" zde. Nyní jsou na řadě fotky s popisem pro Vaší představu.

Pohled na kemp od "Klubu"

"Moje" budova B

Někde mají proticikánské výstrahy, my máme tyto.. lepší! :-)

Chodba v budově.

Vchod do mého království

Ano, žiju na prostoru 4x3 metry. Vejde se sem postel, stůl, židle a skříň...

Koupelna s věčně netekoucí vodou...

Sdílená kuchyň

Vstup do areálu s krásným industriálním pozadím

A okolí... poušť...step...

Druhý pohled do okolí

Náš klub...

S nakonec...
Naše parta hic z Vítkovic.

Nuže doufám, že jsem Vám s fotkami konečně otevřel oči, abyste věděli, kde také lidé žijí...