Únor 2014

Zpět na místě činu!

25. února 2014 v 14:13 | M@telloo
Po dlouhé době Vás opět zdravím.

Když jsem v září (29.) odjížděl ze své turecké mise, slíbil jsem, že pokud se dostanu zpět, budu pokračovat ve svém deníčku. To se teď stalo skutečností a já Vám mohu nadále popisovat svá dobrodružství v zemi půlměsíce. Sice jsem tu již skoro měsíc (přiletěl jsem 27. ledna), ale z časových důvodů jsem neměl čas, tedy nyní se budu snažit vše dohnat. :-)

Pojďme ale zpět. Co se událo za tu dobu, kdy jsem byl doma? Celkem 120 dní, tedy necelé 4 měsíce. Asi se budete divit, když Vám řeknu, že to všechno hrozně rychle uteklo. Můj život se změnil takřka od základů, nejvíce se na něm asi podepsalo (samozřejmě v dobrém) přestěhování se z Prahy do Ostravy, kde bych rád žil i nadále. :-) Nejdůležitější věc ovšem byla znovusenavrácení do firmy, tentokráte Vítkovice MECHANIKA, která se rovněž podílí na stavbě tepelné elektrárny YUNUS EMRE 2x145MW. Naším úkolem je vystavět celkem 4 čerpací stanice vody pro elektrárnu. Já mám na starosti zajistit bezproblémový život svých kolegů, což se týká hlavně všeobecné pomoci navyknout si na zdejší mentalitu (není lehké :-)) a pomoci jim s každodenními strastmi. Zajišťuji jim ubytování, dopravu, tlumočení atp. Náš pobyt se původně odhadoval na 3 měsíce, jenže známe okolnosti, osobně si tipuji půlrok, možná víc. Zatím za sebou máme skoro měsíc a dalších pět zbývá. Tedy můj tip - konec července návrat domů.

Textu již bylo až moc, tedy přistoupíme k fotkám, které stojí za ukázku:


Den po příletu jsem se opět setkal se svými EX-kolegy, kteří nám s Tomášem připravili krásné přivítání v podobě večeře a dortu :-)


Následovala procházka na místní vyhlídku.


Za čtyři měsíce se elektrárna opravdu změnila.


Z výletu na nedalek´ý JULIOPOLIS, tedy ztracené římské město, které bylo objeveno a důkladně prozkoumáno až v roce 2009. Dochoval se zybtek nekropole a cca 300 hrobů. Při troše štěstí se dají i dnes najít drobné úlomky nádob, přístup je volný
Pohled do okolí.

Závěrem děkuji všem, které moje žvástání ještě baví a zajímá. Pokud budete mít jakékoliv dotazy, neváhejte mi napsat.

Zdraví Matelloo