Zpět na místě činu!

25. února 2014 v 14:13 | M@telloo
Po dlouhé době Vás opět zdravím.

Když jsem v září (29.) odjížděl ze své turecké mise, slíbil jsem, že pokud se dostanu zpět, budu pokračovat ve svém deníčku. To se teď stalo skutečností a já Vám mohu nadále popisovat svá dobrodružství v zemi půlměsíce. Sice jsem tu již skoro měsíc (přiletěl jsem 27. ledna), ale z časových důvodů jsem neměl čas, tedy nyní se budu snažit vše dohnat. :-)

Pojďme ale zpět. Co se událo za tu dobu, kdy jsem byl doma? Celkem 120 dní, tedy necelé 4 měsíce. Asi se budete divit, když Vám řeknu, že to všechno hrozně rychle uteklo. Můj život se změnil takřka od základů, nejvíce se na něm asi podepsalo (samozřejmě v dobrém) přestěhování se z Prahy do Ostravy, kde bych rád žil i nadále. :-) Nejdůležitější věc ovšem byla znovusenavrácení do firmy, tentokráte Vítkovice MECHANIKA, která se rovněž podílí na stavbě tepelné elektrárny YUNUS EMRE 2x145MW. Naším úkolem je vystavět celkem 4 čerpací stanice vody pro elektrárnu. Já mám na starosti zajistit bezproblémový život svých kolegů, což se týká hlavně všeobecné pomoci navyknout si na zdejší mentalitu (není lehké :-)) a pomoci jim s každodenními strastmi. Zajišťuji jim ubytování, dopravu, tlumočení atp. Náš pobyt se původně odhadoval na 3 měsíce, jenže známe okolnosti, osobně si tipuji půlrok, možná víc. Zatím za sebou máme skoro měsíc a dalších pět zbývá. Tedy můj tip - konec července návrat domů.

Textu již bylo až moc, tedy přistoupíme k fotkám, které stojí za ukázku:


Den po příletu jsem se opět setkal se svými EX-kolegy, kteří nám s Tomášem připravili krásné přivítání v podobě večeře a dortu :-)


Následovala procházka na místní vyhlídku.


Za čtyři měsíce se elektrárna opravdu změnila.


Z výletu na nedalek´ý JULIOPOLIS, tedy ztracené římské město, které bylo objeveno a důkladně prozkoumáno až v roce 2009. Dochoval se zybtek nekropole a cca 300 hrobů. Při troše štěstí se dají i dnes najít drobné úlomky nádob, přístup je volný
Pohled do okolí.

Závěrem děkuji všem, které moje žvástání ještě baví a zajímá. Pokud budete mít jakékoliv dotazy, neváhejte mi napsat.

Zdraví Matelloo
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama